Zadzwoń do nas: (+48) 533 545 150             Napisz do nas: 

Bezpieczeństwo maszyn

Z pośród najciekawszych aplikacji wykonywanych przez nas w ostatnim czasie, możemy zaliczyć wykonanie kompletnych systemów bezpieczeństwa przy 8 prasach do produkcji mat ze specjalnych włókien kokosowych w dużej firmie produkcyjnej w Łodzi. W najbliższym czasie będziemy wykonywać kolejne modernizacje, a po ich ukończeniu zamieścimy galerię fotografii z realizacji projektu.

Całość wspomnianych systemów bezpieczeństwa została zaprojektowana i wykonana przez nasz dział inżynieryjny.

Projekt polegał na wykonaniem pełnej dokumentacji technicznej, montażu szafek sterowniczych oraz oprogramowaniu całego systemu, wraz z dostosowaniem go do dotychczasowego układu sterowania prasami. W aplikacji użyliśmy sterowników Siemens i kurtyn firmy Banner.

W najbliższych miesiącach planujemy zorganizować szkolenie z zakresu bezpieczeństwa maszyn w którym posiadamy duże doświadczenie. Zapraszamy do współpracy firmy pragnące dostosować swoje maszyny do aktualnych standardów bezpieczeństwa.

Transport wewnętrzny

Kolejna wykonana przez nas aplikacja to linia transportu wewnętrznego w dużej firmie z branży części samochodowych. W systemie tym zbudowaliśmy przenośnik rolkowy wyposażony w system identyfikacji etykiet z kodem paskowym umieszczonym na opakowaniach. Przenośnik pracuje w pełnej automatyce wraz z rozdziałem tras logistycznych dla poszczególnych produktów, które rozłożone są na 3 piętrach. System sterowania zbudowany na PLC Siemensa i napędzie SEW Euro Drive.